تغییر والپیپر گروهی

دوستان چه طوری میتونم چند تا عکس یا یه فولدر رو انتخاب کنم که اون عکس ها با فاصله زمانی که تعیین میکنم عوض بشن؟

سلام، لطفاً از نگارش/ادبیات صحیح استفاده کنید.
در چه محیطی اینکار را می‌خواهید انجام بدید ؟ هر دسکتاپی بسته به تنظیماتش می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال در دسکتاپ Gnome شما می‌توانید از دستور gsettings set org.gnome.desktop.background picture-uri استفاده کنید. picture-uri یک ورودی به عنوان آدرس عکسی از شما دریافت می‌کند. می‌توانید تحت Shell Script استفاده کنید. یا اینکه از ابزارهای جانبی تحت این دسکتاپ استفاده :

و یا از تنظیمات خود دسکتاپ استفاده کنید، که البته در حالت عادی انعطاف لازم را ندارد :‍
image

همچنین برای دسکتاپ‌های دیگر.
اگرهم از مدیرپنجره‌ای مانند i3-wm استفاده می‌کنید. می‌توانید از برنامهٔ feh استفاده کنید :‍

feh --bg-fill /path/to/pic

یک دوست‌عزیزی (https ://github. com/kiahamedi) اسکریپت نمونه‌ای با استفاده از پس‌زمینهٔ سیستم‌عامل Mac Os نسخهٔ Mojave را به اشتراک گذاشته‌اند :

  • Dynamic Wallpaper For GNU/Linux : https: //github. com/kiahamedi/DynamicWallpaperForLinux
2 Likes

به طور خاص در محیط گنوم این امکان هست که با استفاده از یک فایل xml براش مشخص کنید که چند تا تصویر رو با چه فاصله زمانی نشون بده. اگه دقت کنید توی عکس‌های پس‌زمینه‌ی پیش‌فرض هم تعدادی هستند که کنارشون یه عکس ساعت کوچک هست و می‌نویسه که تصویر این‌ها در طول روز تغییر میکنه. که شما هم میتونید مشابهش رو درست کنید.
اما اگه محیط دسکتاپ دیگه‌ای رو میگین باید دید امکانات مشابهی دارند یا مجبورید همون‌طور که گفتند از اسکریپتی چیزی استفاده کنید!

2 Likes

دسکتاپم kde plasma هستش.

لطفاً کمی تلاش در پیدا کردن جواب سوألتان قبل از پرسش آن بکنید :
image

از آنجایی که بنده اطلاعی درمورد دسکتاپ KDE Plasma نداشته‌ام، بعد از نصب آن دیدم کافی بود که بر روی دسکتاپ Right-Click می‌کردید و گزینهٔ آخر Desktop Settings را انتخاب و از قسمت Wallpaper Type گزینهٔ Slideshow را انتخاب کرده و دایرکتوری‌ای که عکس‌های شما داخل آن بود را انتخاب می‌کردید.

3 Likes