خواندن سایت به صورت آفلاین

سلام.چطور میشه یک سایت رو به صورت آفلاین بالا آورد؟یه نرم افزاری توی ویندوز دیده بودم اینکارو میکرد که مصلا آدرس سایت رو میدادی…تا یک لینک از اون صفحه اصلی رو همه رو دانلود میکرد میتونستی آفلاین نگاهش کنی.

سلام و وقت بخیر
میتونید از ابزار HTTrack استفاده کنید
و بعد از دانلود وب سایت فایل های دانلود شده رو به مرورگر خودتون بدید و به صورت آفلاین اقدام به وبگردی کنید
موفق باشید :slightly_smiling_face:

2 Likes

به صورت آنلاین یا آفلاین؟اشتباه تایپی بود؟چون سوال ایشون وبگردی آفلاین بود

نمی‌دانم به چه دلیلی اصرار بر این‌قدر خودمانی صحبت کردن در مکانی عمومی را دارید !. بد نیست کمی درمورد فرهنگ صحبت کردن در مکان‌های عمومی و تخصصی بیشتر بیاموزیم. حداقل پیام خود را چند بار بخوانید که لااقل شامل غلط املائی نباشد :). SMS که ارسال نمی‌کنید :D.

برنامه‌ها/سرویس‌ها/ابزارهای زیادی برای این درخواست شما وجود دارد :

- wget:

با استفاده از این برنامه نه تنها می‌توانید یک فایل را دانلود کنید، بلکه به صورت بازگشتی می‌توانید کل یک سایت را بارگیری کنید :

$ wget -rp https://www.learncpp.com/
-p
--page-requisites
This option causes Wget to download all the files that are necessary to properly display a given HTML page.  
This includes such things as inlined images, sounds, and referenced stylesheets.

همچنین بد نیست که از فلگ -U استفاده کنید و خود را مثلاً به عنوان Mozilla معرفی کنید. درصورتی‌که سرور دسترسی شما را قطع نمود. می‌توانید بین دانلود‌ها تأخیر ایجاد کنید و سرعت دانلود را محدود بکنید :

--wait=10 --limit-rate=35K

--wait=seconds
Wait the specified number of seconds between the retrievals.  
Use of this option is commended, as it lightens the server load by making the requests less frequent. 

- Offline Mode In Firefox:

اکثراً مرورگرها، این قابلیت را به کاربرانشان می‌دهند که بتوانند یک سایت را که قبلاً بازدید نمونده‌اند را از طریق cache دوباره بارگذاری کنند.
برای فعال کردن این قابلیت، در مرورگر Mozilla Firefox به قسمت Web Developer رفته و قابلیت Work Offline را در انتها انتخاب کنید.

- Extensions:

همچنین افزونه‌هایی نیز در این زمینه‌ برای مرورگرها وجود دارد که این قابیلت را در اختیار شما می‌گذارد. مانند این افزونه برای مرورگر Mozilla Firefox.

- Web Service:

سرویس Pocket به شما اجازه می‌دهد که موارد مورد نیازتان را ذخیره کنید و هرجا که نیاز داشتید از آن ذخایر خود استفاده کنید(عذرمی‌خواهم این ابزار آفلاین نیست، امّا می‌تواند کاربردی باشد) :

- DevDocs:

سایت devdocs یک سایت بسیارعالی می‌باشد که اسناد مختلفی را یکجا در اختیار کاربر می‌گذارد. اگر توانستید آن را به‌صورت آفلاین بارگیری کنید ما را نیز خبر دار کنید :).

- :zap:Zeal:

درصورتی‌که برنامه‌نویس هستید و نیاز به داشتن اسناد به‌صورت آفلاین هستید، کار مشکلی هست که به روش‌های بالا آن‌ها را ذخیره کنید. می‌توانید از برنامهٔ Zeal استفاده کنید :

https://zealdocs.org/

این برنامه، دارای ۱۹۴ سند می‌باشد. و به‌صورت آزاد و Cross-Platform موجود.
نکته: پیشنهاد می‌کنم حتماً استفاده کنید، ابزار بسیار خوبی می‌باشد.

- DevHelp:

بستهٔ devhelp یک رابط GUI مناسب برای توسعه‌دهندگان Gnome می‌باشد. که مستندات لازم را به‌صورت آفلاین ارائه می‌کند.

- cppman:

درصورتی‌که برنامه‌نویس زبان سی هستید، خب برای مستندات خود می‌توانید از manpageها کمک بگیرید. امّا برای زبان سی‌پلاس‌پلاس می‌توانید از بستهٔ cppman کمک بگیرید. که رابطی را همانند manpageها در اختیار شما می‌گذارد.

2 Likes

متشکرم از این که گوشزدی که کردید و باعث شدید که تصحیح کنم غلط املای خودم و تشکر :slightly_smiling_face:

درک نمیکنم از این که چرا خودتون و با فرهنگ میدویند و دیگران و بی فرهنگ
و این که لطفا در کار دیگران دخالت نکنید هرکس به نحوی صحبت میکند و ارتباط برقرار میکند فروم نه جای خیلی کتابی سخن گفتن نه جای چاله میدانی صحبت کردن و…
و این که اینجا مختص به سوال و جواب های مرتبط با فدوراست اگر که بد میدونید این طرز صحبت و بهتره برید توی فروم ابونتو یا دبین ( که توزیع فعلی خودتون ) بیان کنید این مسئله رو و لطفا دیگه این بحث و پیش نکشید

و اما مسئله بعدی HTTrack در مقابل wgetخیلی بهتر عمل میکنه و خیلی بهتر و کامل تر عمل میکنه بهترکه مقایسه ها رو چک کنی
با سپاس

بله؛ درسته برنامهٔ HTTrack مواردی که در ادامهٔ برنامهٔ wget گفتم را به‌صورت پیش‌فرض لحاظ کرده‌ است. مثلاً به سرعت اقدام به درخواست دادن به سرور نمی‌کند و باعث بن شدن نمی‌شود. دیدم جای موارد دیگر خالیست مخصوصاً برنامهٔ Zeal که با یک شکلک رعد‌وبرق آن را از مابقی جدا ساختم. به راحتی به شما دسترسی آفلاین اسناد را می‌دهد و درصورتی‌که تغییراتی در اسناد اصلی صورت بگیرد شما می‌توانید اسناد آفلاین خود را بروزرسانی کنید.